Співробітники Експертної служби району завітали до Дубенського коледжу Університету «Україна»

23 березня 2015 року в приміщенні Дубенського коледжу філії Університету «Україна» працівниками Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України в Рівненській області (далі – НДЕКЦ) було проведено зустріч зі студентами спеціальності «Правознавство». На майбутніх юристів чекала змістовна та цікава розповідь про нелегку, але цікаву роботу експертів-криміналістів.

Зустріч проводили начальник сектору № 3 НДЕКЦ підполковник міліції Підвисоцький Володимир Миколайович та старший експерт старший лейтенант міліції Чичун Василь Петрович.

Виступаючі розповіли цікаву історію створення Експертної служби, основні напрямки роботи та специфіку професійної діяльності експертів. Також працівниками Експертної служби було проведене практичне заняття з основ трасології. Під час цього заняття студенти дізналися призначення трасології, про поняття сліду в трасології та його класифікацію, механізм слідоутворення. Особливу увагу було приділено висвітленню поняття дактилоскопії. Студентам за допомогою спеціальних пристроїв та знарядь було продемонстровано яким чином здійснюється виявлення, фіксація і вилучення слідів рук, ніг та взуття людини. Також працівниками НДЕКЦ була надана можливість попрактикуватися у знятті відбитків пальців рук та занесення їх у дактилоскопічну карту.

На завершення зустрічі експерти продемонстрували комплект техніко-криміналістичних та інших засобів (приладів, інструментів, матеріалів) для роботи з доказами під час проведення огляду та інших слідчих дій, так звану «криміналістичну валізу».

«Проведена зустріч з працівниками Експертної служби була дуже змістовною та цікавою для нас, хоча ми ще й не вивчаємо дисципліну «Криміналістика». Однак ми отримали перші уявлення про дану науку та зрозуміли важливість роботи експерта під час розслідування злочинів» – зазначив студент ІІ курсу спеціальності «Правознавство» Володимир Потапчук.

«Мені сподобався формат проведення зустрічі з представниками Експертної служби, а також та інформація, яка була до нас донесена. Особливо мою увагу привернула практична сторона діяльності експертів та основні проблеми в їх роботі» – сказала студента ІІІ курсу спеціальності «Правознавство» Галина Ковальчук.

Під час практичного заняття студенти – майбутні юристи, – одержали відповіді на свої запитання та подякували гостям за змістовну інформацію, яка може їм знадобитися в майбутній професійній діяльності. На завершення зустрічі працівники Експертної служби, викладачі та студенти висловили бажання щодо проведення в майбутньому подібних спільних заходів.

 

Андріюк А.В.,

викладач циклової комісії

правознавства